Italská průmyslová výroba naplno pocítila nepříznivou hospodářskou situaci ve světě. Ukazují to údaje Italského statistického úřadu.
V prvních devíti měsících letošního roku klesla italská průmyslová výroba o 1%. "V meziročním srovnání index výroby očištěný od sezónních výkyvů klesá sedmým měsícem po sobě", varují statistici. Nepříznivé jsou tak i údaje z posledních měsíců: v září výroba klesla meziročně o 2,1% a v třetím kvartálu ve srovnání s tím druhým o 0,4%. Výhledové indikátory, jako index nákupčích manažerů, při tom nenasvědčují o blízkém zvratu tohoto trendu.
Od začátku roku vykazují červená čísla některá z klíčových odvětví italského průmyslu. Například výroba dopravních prostředků meziročně klesla o 4,1% a výroba textilního průmyslu dokonce o 4,4%. Rostly naopak potravinářský průmysl, a to o 3,2%, či energetické odvětví, a to o 3%.
Zdroj: www.istat.it
Zdroj fotografie: FCA